Elektrikli Lexus UX 300e Türkiye’de satışa sunuldu

Lexus’un tamamen elektrikli C-SUV modeli UX 300e; estetik tasarım, konfor, yüksek işçilik kalitesi, performans ve verimliliği bir araya getiriyor.

Model 150 kW (204 bg) güç ve 300 Nm tork değerlerine sahip ve yeni batarya sistemi sayesinde tek şarjda 440 km menzil sunabiliyor.

UX 300e, 0-100 km/s hızlanmasını yalnızca 7.5 saniyede tamamlıyor. 72.8 kWh’lik lityum iyon bataryası, günümüzde biraz yavaş kalan 50 kW DC şarj gücüyle birlikte 1 saat 20 dakikada yüzde 80 kapasiteye kadar şarj edilebiliyor.

Güvenlik özellikleri

Otomobilin güvenlik özellikleri kapsamında yaya ve bisikletli algılama özelliğine sahip Çarpışma Önleyici Sistem (PCS), Kör Nokta Uyarısı (BSM), Acil Durum Sürüş Durdurma Sistemi (EDSS), Acil Durum Direksiyon Yönlendirme Desteği (ESA), Şerit Takip Asistanı (LTA), Şerit Değiştirme Asistanı (LCA), Kavşak Dönüş Asistanı (ITA) ve Ön Çapraz Trafik Uyarısı (FCTA) standart olarak sunuluyor.

Türkiye fiyatı

Türkiye’de Executive ve Exclusive olmak üzere iki donanım seviyesiyle satışa sunulan UX 300e’nin fiyatları da belli oldu.

Otomobilin Executive versiyonu 1 milyon 750 bin TL’den, Exclusive versiyonu ise 1 milyon 920 TL’den başlayan fiyatlarla müşterilerini bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir